“Kopshti i kohës”, veshjet më spektakolare të Met Gala 2024

Met Gala 2024 shndërroi tapetin e kuq në një kopsht me të gjitha ngjyrat e mundshme të kohës, ku yjet e modës shkëlqyen me veshjet e tyre të frymëzuara nga tema “The Garden of Time”

Në Met Gala të vitit 2024, yjet e Hollywood-it dhe ikonat e modës u bashkuan në një festë spektakolare të modës dhe të artit, duke shfaqur veshje të frymëzuara nga tema e këtij viti, “The Garden of Time”.

Në një kohë kur moda takon artin, kreativiteti i tyre u shfaq në mënyra të ndryshme, duke e bërë këtë natë të jetë një pikë kulmore e stilit dhe e shfaqjes së talentit të tyre.

Për herë të parë, tema e Met Gala nuk do të përshtatej në gardërobën e zakonshme të Miranda Priestly nga “The Devil Wears Prada”, por kjo nuk ndaloi modelet dhe aktorët më të rëndësishëm të Hollywood-it të shfaqin imagjinatën e tyre në tapetin e gjelbër.

Inspiruar nga tregimi i shkurtër i JG Ballard-it, “The Garden of Time”, veshjet e tyre shkëlqyen me lule dhe më shumë simbole të kopshtit dhe të kohës.

Këtu, ne sjellim për ju një pamje të disa prej veshjeve më tërheqëse të shfaqura në Met Gala 2024, duke ju treguar magjinë e kësaj nate të mrekullueshme të modës.

Rita Ora kishte veshur një fustan të stolisur me rruaza nga Marni, e realizuar drejtori kreativ i markës, Francesco Risso.

Rita Ora dhe Taika Waititi në Met Gala 2024

Nga drejtimi i Saturday Night Live dhe publikimi i albumit të saj më të ri, Radical Optimism, në fillim të kësaj jave, këngëtarja Dua Lipa dha një moment të mrekullueshëm të modës në tapetin e Met Gala.

E veshur me një dukje të personalizuar të Marc Jacobs, Lipa ka zgjedhur një pamje të zezë dantelle me korse dhe detaje që shfaqin pjesë të trupit.

Dua Lipa në Met Gala 2024, Getty Images.

Ylli i Euphoria mbërriti në Met Gala në një tjetër stil serioz së bashku me  Jennifer Lopez, Bad Bunny dhe Chris Hemsworth .

Për eventin e tapetit në Nju Jork, Zendaya veshi një fustan sirenë të Maison Margiela të kompletuar me detaje kolibri dhe dridhje helmuese.

Zendaya në Met Gala 2024.
Tyla në Met Gala 2024.
Jeniffer Lopez në Met Gala 2024.
Imaan Hammam në Met Gala 2024.
Mona Patel në Met Gala 2024.
Taylor Russell në Met Gala 2024.
Ariana Grande në Met Gala 2024.
Kim Kardashian në Met Gala 2024.
Sydney Sweeney në Met Gala 2024.
Kylie Jenner në Met Gala 2024.
Elle Fanning në Met Gala 2024.
Kendall Jenner në Met Gala 2024.
Lana del Rey në Met Gala 2024.
Nicki Minaj në Met Gala 2024.
Doja Cat në Met Gala 2024.
Gigi Hadid në Met Gala 2024.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika