Kurti emëron Taulant Kelmendin zëvendësministër të MAShTI-t

Kreu ekzekutiv, Albin Kurti, ka emëruar këtë të martë Taulant Kelmendin në postin e zëvendësministrit të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Taulant Kelmendin, zëvendësministër të Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI-t).

Pas emërimit, kryeministri Kurti e ka uruar Kelmendin për emërimin dhe i ka uruar suksese në përmbushjen e përgjegjësive të reja.

Kelmendi me profesion është inxhinier i shkencave kompjuterike.

Po ashtu, ai është anëtar i Këshillit të Përgjithshëm në Lëvizjen Vetëvendosje nga Peja.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika