Kurti në Strasburg, do të marrë pjesë në takimin për Marrëveshjen e Stabilizim – Asociimit

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Strasburg për të marrë pjesë në takimin e Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim - Asociimit me Bashkimin Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar të martën mbrëma për në Strasburg të Francës.

Siç njofton Zyra e Kryeministrit, kjo vizitë e tij zyrtare do të jetë për të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit me Bashkimin Evropian.

Gjatë qëndrimit dyditor, kreu i Qeverisë do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të Parlamentit Evropian dhe presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.​

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika