Lady Gaga nuk do të performojë në ceremoninë “Oscar”

Këngëtarja dhe aktorja 36-vjeçare, Lady Gaga, është nominuar për çmimin prestigjioz “Oscar” në kategorinë “Kënga më e mirë origjinale”, për kolonën zanore të filmit “Top Gun: Maverick”, “Hold My Hand"

Këngëtarja dhe aktorja 36-vjeçare, Lady Gaga, është nominuar për çmimin prestigjioz “Oscar” në kategorinë “Kënga më e mirë origjinale”, për kolonën zanore të filmit “Top Gun: Maverick”, “Hold My Hand”.

Por, fatkeqësisht Gaga nuk do të ketë mundësi t’i bashkohet yjeve të tjerë në ceremoninë e së dielës, që mbahet në teatrin “Dolby” në Los Angeles, për shkak të angazhimeve në sheshin e xhirimeve të filmit të ardhshëm, “Joker: Folie a Deux”, në të cilin ajo e luan rolin e personazhit të famshëm të librave komik, Harley Quinn.

Gjatë konferencës për shtyp të Ekipit Kreativ të “Oscars”, producenti Glenn Weiss tha: “Ne e kemi një raport të mrekullueshëm me Lady Gaga dhe ekipin e saj, por ajo është në mes të xhirimeve të një filmi dhe ne e nderojmë këtë proces të dhe industrinë e filmit. Pas diskutimeve të vazhdueshme, e kuptuam se ajo nuk do të mund ta realizojë një performancë të kalibrit të saj, prandaj vendosëm që ta lirojmë nga të gjitha angazhimet e ceremonisë së sivjetme ‘Oscar’. Ne e kuptojmë plotësisht se kjo është ajo që është prioriteti në këtë biznes, veçanërisht kur vet ceremonia jonë i nderon filmat”.

Pavarësisht mungesës së Gagas, e cila performoi në ceremoninë e vitit 2019 me aktorin Bradley Cooper, në të njëjtën natë kur kënga “Shallow” nga filmi i tyre “A Star Is Born” e fitoi çmimin “Kënga më e mirë Origjinale”, këngëtarët e tjerë të nominuar sivjet tashmë e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, përfshirë këtu yllin Rihanna, e cila e interpreton këngën “Lift Me Up”, kolona zanore e filmit “Black Panther: Wakanda Forever”, Sofia Carson dhe Diane Warren do të interpretojnë këngën “Applause” nga filmi “Tell It Like a Woman”, David Byrne, Son Lux dhe Stephanie Hsu vijnë me këngën “This Is a Life” nga filmi “Everything Everywhere All at Once” dhe Rahul Sipligunj dhe Kaala Bhairava do ta performojnë këngën “Naatu Naatu” nga projekti kinematografik “RRR”.

Përveç tyre, Lenny Kravitz po ashtu do të performojë gjatë mbrëmjes në segmentin “In Memoriam”, ku kujtohen personalitetet që kanë vdekur gjatë vitit të kaluar.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika