Brazili shkatërron Korenë e Jugut

Richarlison

Përfaqësuesja e Brazilit vetëm në pjesën e parë ka shënuar katër gola ndaj Koresë Jugore, kështu duke përfunduar ndeshjen me rezultat 4 me 1.

Golin e parë e shënoi Vinicius Jr që në minutën e 7-të, pastaj për rezultatin 2 me 0 shënoi nga pika e bardhë Neymar.

Ndërsa golin e tretë e shënoi Richarlison në minutën e 29-të, e golin e katër e shënoi Paqueta në minutën e 36-të.

Ndërkaq golin për Korenë e Jugut e ka shënuar Hwang Ui-Jo

Shija e redaktorit

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Të fundit nga rubrika