Mehaj: Prekazi heroik çdo mars na rikujton obligimin që kemi për të përmbushur amanetin e të parëve

"Prekazi heroik çdo mars na rikujton obligimin që kemi për të përmbushur amanetin e të parëve, e të ndërtojmë të ardhmen e brezave të rinj", kështu ka thënë ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, teksa ka përkujtuar komandantin legjendar, Adem Jashari si simbol të Epopesë së UÇK-së

Armend Mehaj, Ministër i Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se komandanti legjendar, Adem Jashari është simbol i Epopesë së UÇK-së.

Përmes një postimi në Facebook, Mehaj ka shkruar se Ademi është qëndresa e pashembullt e gjithë familjes Jashari.

“Ademi i lindur më 28 nëntor e i rënë më 7 mars, me jetën dhe me vdekjen e tij, u dha edhe më tepër kuptim këtyre dy datave të shenjta. U lind për të nderuar flamurin e atdheun, e ra më 7 mars, për të mbetur përgjithmonë mësuesi i kombit”, ka shkruar Mehaj.
Ministri Mehaj, ndër të tjera, ka thënë se Jashari u bë zemra e përjetshme e popullit të Kosovës, e cila rreh pa u ndalur, për barazi e drejtësi, për pavarësi e jetesë me nder.
“Prekazi heroik çdo mars na rikujton obligimin që kemi për të përmbushur amanetin e të parëve, e të ndërtojmë të ardhmen e brezave të rinj”, ka vijuar ai.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika