Mehaj pret në takim ambasadorin Abbott

Minsitri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka pritur në takim ambasadrin britanik, Nicholas Abbot, të premten e 24 marsit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se gjatë të premtes së 24 marsit ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.

Mehaj ka thënë se të jesh udhëheqës në një mjedis me shumë përgjegjësi kërkon qasje dhe mënyra të nivelit strategjik dhe vizion që ndryshon nga udhëheqja në mjedise të tjera.

Ministri Mehaj pret në takim ambsadorin britanik në Kosovë, Nicholas Abbott

“Të jesh udhëheqës në një mjedis me shumë përgjegjësi, në një institucion si Ministria e Mbrojtjes e në organizatë në rritje si Forca e Sigurisë së Kosovës, kërkon qasje dhe mënyra të nivelit strategjik, vizion që ndryshon nga udhëheqja në mjedise të tjera’, ka shkruar ministri Mehaj.

“Andaj, kisha nderin që sot bashkë me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, të marr pjesë në ceremoninë e certifikimit të kursantëve në Programin e Lidershipit Strategjik, organizuar nga Ambasada Britaneze dhe ligjëruar nga profesori i Akademisë së Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar, Bryan Watters, si dhe Kapiten Donworth i Marinës Mbretërore”, ka shkruar tutje ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika