MKRS thotë se lista e OJQ-ve përfituese në thirrjen për art dhe trashëgimi ishte fshirë për shkak të disa gabimeve teknike, ripublikon sërish atë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ripublikuar listën e Organizatave Joqeveritare përfituese, në thirrjen për art dhe trashëgimi, pasi listën e parë e kishte fshirë ditën e enjte menjëherë pas publikimit në uebfaqen e ministrisë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit(MKRS) ditën e enjte ka publikuar listën e Organizatave Joqeveritare (OJQ-ve) përfituese në thirrjen për art dhe trashëgimi, por të njëjtën e kishte fshirë menjëherë pas publikimit.

Kjo ngjalli reagime të shumta nëse do të ndryshonte lista, a do të shtohej, ose a do të largohej nga lista ndonjë organizatë, ose nëse do të ndryshohej shuma e fitimit të secilës organizatë.

Për Portalin Dukagjini nga MKRS kanë thënë se “lista është ripublikuar sot”.

Sipas tyre, lista ishte fshirë nga uebfaqja e Ministrisë për shkak të disa gabimeve teknike.

“Kjo është lista për pyetjet që i keni parashtruar. Lista është ripublikuar sot për shkak të përvjedhjes së disa gabimeve teknike”, thuhet shkurtimisht në përgjigjen e MKRS-së.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika