Molliqaj për Kurtin: E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum

Kryetari i Partisë Socialdemokratike, Dardan Molliqaj, ka thënë kurti është fshehur pas marrëveshjes se Ohrit, pasi sipas tij, Kurti vepron kështu vetëm kur ka disfata

“E refuzoi marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, por e pranoi në villen e Titos në Shën Naum. Dallimin bëjeni vetë”, kështu ka thënë Kryetari i Partisë Socialdemokratike, Dardan Molliqaj,

Sipas Molliqajt, Kurti me Lëvizjen Vetëvendosje janë fshehur, pas marrëveshje në Ohër.

“Aq e mirë na qenka marrëveshja saqë Kryeministri, me krejt partinë e tij, e kanë futë kokën në dhe si struci”.

“Si pas një stuhie apo pas një disfate. Sepse disfatë ishte. E Albin Kurti heshtet kështu si sot, pas secilës disfatë”, ka thënë ish-miku i Kurtit, Molliqaj.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika