Mungesa e Serbisë në Samit, Rama: Vuçiq s’ka rrugë tjetër, e kundërta katastrofë për të

Edi Rama ka thënë se nuk ka rrugë tjetër për Serbinë veç se të marr pjesë në samitin që do të mbahet në Tiranë me 6 dhjetor

Edi Rama

Kryeministri i i Shqipërisë, Edi Rama, në një bashkëbisedim në rrjetet sociale, ka thënë se Serbia do të marrë pjesë NË Samitin e 6 dhjetorit BE – Ballkani Perëndimor ne Tiranë.

Rama shtoi se nuk ka rrugë tjetër për Serbinë përveç se të marrë pjesë në samit, pasi e kundërta sipas tij do të ishte katastrofë për të.

“Unë nuk emocionohem nga asnjë lloj deklaratë që bëjn politikanët… Serbia do të jetë në Samit dhe presidenti i Serbisë nuk Ka asnjë rrugë tjetër veç se të vijë në samit, se e kundërta do të ishte katastrofë për Serbinë”, ka thënë Rama.

Rama e tha këtë pasi Vuçiq pa disa ditës tha se do të bojkotojë samitin pas emërimit të Nenad Rashiq, Ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës nga kryeministri Albin Kurti.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Vdes vajza që ishte duke u trajtuar në QKUK, policia...

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për një rast të vdekjes që ka ndodhur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Policinë e ka lajmëruar...

Të fundit nga rubrika