Munishi e komenton ankesën e FFK-së në FIFA ndaj Serbisë

Trajneri i njohur, Ismet Munishi

Trajneri i njohur Ismet Munishi e ka komentuar faktin që Federata e Futbollit të Kosovës i ka kërkuar FIFA-s të hetohet kombëtarja serbe.

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror” në RTV Dukagjini ai tha se “reagimi i FFK-së është i qëlluar. Ne dijmë me i pritë më së miri të gjitha ndeshjet që janë zhvillu në Kosovë, jemi shembull për organizim të ndeshjeve kur luan kombëtarja e Kosovës”.

Munishi po ashtu shtoi “normalisht që kemi të drejtë kur të tjerët nuk i respektojnë këto rregulla, rregullat e fair-play-t janë thy qysh në zhveshtore, trajneri e ka pasë një trajner tejet të ulët, e kemi pa edhe reagimin e futbollistëve se çfarë provokime i kanë bo Granitit, por ai qëndroi stoik, ai qëndroi si luan”.

Kjo është nata e 16- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do të zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Publikohen 9 pikat e planit franko-gjerman

Propozimi franko-gjerman për një kornizë të re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po konsiderohet si një plan konkret për arritjen e një marrëveshjeje...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Të fundit nga rubrika