Ndërmerren masa për mjekun që sulmoi profesoreshën

Përcaktohen masa ndaj të dyshuarit që kreu sulmin ndaj profesoreshës në Universitetin e Prishtinës

Gjykata Themelore Prishtine

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurit, gjinekologut, A.G, për shkak të dyshimit se ka sulmuar profesoreshën e Fakultetit të Mjekësisë, Hatixhe Latifi-Pupovci.

Siç është njoftuar, gjyqtarja e procedurës paraprake, kërkesën e prokurorit të shtetit për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit A.G, e ka aprovuar si të bazuar dhe të njëjtit i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.`

Latifi-Pupovci kishte sqaruar incidentin duke thënë se një sulm i tillë nuk kishte asnjë motiv të kuptueshëm.

Pas sulmit, profesoresha kishte marrë tretman mjekësor në Klinikën Emergjente në Prishtinë.

Rrahje në Fakultetin e Mjekësisë

Reagon ligjëruesja e sulmuar në Universitetin e Prishtinës

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika