Ndërmerren masa për mjekun që sulmoi profesoreshën

Përcaktohen masa ndaj të dyshuarit që kreu sulmin ndaj profesoreshës në Universitetin e Prishtinës

Gjykata Themelore Prishtine

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurit, gjinekologut, A.G, për shkak të dyshimit se ka sulmuar profesoreshën e Fakultetit të Mjekësisë, Hatixhe Latifi-Pupovci.

Siç është njoftuar, gjyqtarja e procedurës paraprake, kërkesën e prokurorit të shtetit për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit A.G, e ka aprovuar si të bazuar dhe të njëjtit i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.`

Latifi-Pupovci kishte sqaruar incidentin duke thënë se një sulm i tillë nuk kishte asnjë motiv të kuptueshëm.

Pas sulmit, profesoresha kishte marrë tretman mjekësor në Klinikën Emergjente në Prishtinë.

Rrahje në Fakultetin e Mjekësisë

Reagon ligjëruesja e sulmuar në Universitetin e Prishtinës

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika