Ndërron jetë foshnja dymuajshe në Prishtinë, policia fillon hetimet për rastin

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se një foshnjë dymuajshe ka ndërruar jetë në rrethana deri tani të panjohura në Prishtinë

Fotoilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Prishtinë, një foshnjë dymuajshe në rrethana deri tani të panjohura ka ndërruar jetë.

Në raportin 24-orësh të Policisë bëhet e ditur se njësitet policore kanë dalë në vendin e  ngjarjes derisa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen.

Tutje njoftohet se me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.

“Viktima mashkull kosovar (foshnjë-dymuajshe) në rrethana deri më tani të panjohura ka ndërruar jetë. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin 24- orësh të PK-së.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika