Një e diel me mot të ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se e diela do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të cilat diku-diku do të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin mes 10-12 gradë Celsius, gjersa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, mesatare dhe lokalisht e fortë”, shkruhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika