Një polic i Kosovës ka mbetur i lënduar në Zveçan

Të enjten e 8 dhjetorit të vitit 2022 ka mbetur i lënduar një zyrtar i Policisë së Kosovës në Zveçan si pasojë një një sulmi me armë të gjatë nga një veturë e tipit Audi ngjyrë hiri me targa të paligjshme "KM"

Policia e Kosovës ka njoftuar se një pjesëtarë i saj, ka mbetur i lënduar si pasojë një sulmi nga persona të armatosur të cilët kanë shtënë me armë të gjatë në drejtim të patrolles së policisë në fshatin Serbovcë në Komunën e Zveçanit.

“Sot me datë 08.12.2022, rreth orës 23:00, në fshatin Serbovc, Komuna e Zveçanit, Njësitet policore deri sa kanë qenë në detyra të rregullta, në patrullim, janë sulmuar nga persona të armatosur me armë të gjata, nga një automjet i tipit Audi, ngjyrë hiri, me targa KM”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës në Facebook.

“Si pasoj e incidentit, një pjesëtarë i Policisë së Kosovës është lënduar lehtë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në veturën e policisë”, kanë shtuar policia.

Sipas PK-së zyrtari policor i lënduar është transportuar në QKMF për ofrimin e ndihmës mjekësore.

Ndërsa ata kanë përfunduar duke njoftuar se “njësitet relevante policore kanë dalë në vendngjarje, për të kryer hetimet”.

Vela për deklaratat e Petkoviq-it: Kërcënim i hapur për t’i përdorur forcat policore për të kryer agresion kundër Kosovës

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika