Osmani në SHBA, viziton “Camp Dodge” në Iowa

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nisur vizitën e saj në shtetin amerikan, Iowa

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e parë të vizitës së saj në shtetin amerikan, Iowa, ka vizituar kampin Dodge.

Osmani ka shkruar në platformën “X”, se Garda Kombëtare e Iowas ka luajtur rol kyç në forcimin e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë së Kosovë.

Ajo ka thënë se është aty për të forcuar lidhjet e pathyeshme më SHBA-të.

“Në Camp Dodge, ne fillojmë vizitën tonë zyrtare në Iowa. Garda Kombëtare e Iowas ka luajtur një rol kyç gjatë viteve në forcimin e kapaciteteve dhe aftësive të Forcës sonë të Sigurisë. Ne jemi këtu për të zgjeruar partneritetin tonë simotër shtetëror dhe për të forcuar më tej lidhjet tona të pathyeshme me SHBA”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika