Osmani shpreh ngushëllime për viktimat nga tërmeti në Marok

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka shprehur ngushëllime të gjithë atyre që kanë humbur të dashurit e tyre si pasojë e tërmetit në Marok

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani

Lidhur me tërmetin që goditi këtë të shtunë Marokun, presidentja e vendit Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për viktimat.

Përmes një postimi në platformën “X”, Osmani ka thënë se populli i Kosovës solidarizohet me popullin e Marokut “në këtë kohë tragjike”.

“I urojmë forcë, shërim dhe shërim të gjithë të prekurve nga tërmeti shkatërrues në Marok. U shprehim ngushëllimet tona të përzemërta familjeve që humbën të dashurit e tyre sot. Populli i Kosovës solidarizohet me popullin e Marokut në këtë kohë tragjike”, ka shkruar Osmani.

Televizioni shtetëror maroken raporton se nga tërmeti që goditi këtë shtet sot (e shtunë), numri i të vdekurve ka shkuar në 820.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika