Shkon në 820 numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok

Është shkuar në 820 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Marokun këtë të shtunë

Pamje nga tërmeti në Marok. Foto: Reuters

Televizioni shtetëror maroken raporton se nga tërmeti që goditi këtë shtet sot (e shtunë), numri i të vdekurve ka shkuar në 820.

BBC raporton se kjo është bërë duke cituar shifrat e Ministrisë së Brendshme të Marokut.

 

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika