Pacolli i padit Abdixhikun, Ramën e Kica-Xhelilin

“Dorëzova padi kundër kryetarit të Prishtinës Përparim Rama, kundër kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhikut, dhe kundër nënkryetares së LDK-së, deputetes Doarsa Kica-Xhelili, në lidhje me rastin e 'Rrugës A'. Ata shpifin dhe fyejnë dhe denigrojnë autoritetin tim duke më akuzuar pa fakte”, ka thënë Pacolli

FOTO:EO

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitore Pacolli, ka dorëzuar padi kundër kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama dhe deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili.

Ajo para medieve tha se padia ka të bëjë më shpifjet dhe denigrimin që këta të fundit i kanë bërë lidhur me projektin e “Rrugës A”.

“Dorëzova padi kundër kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, kundër kryetarit të LDK-së Lumir Abdixhikut, dhe kundër nënkryetares së LDK-së, deputetes Doarsa Kica-Xhelili, në lidhje me rastin e ‘Rrugës A’. Ata shpifin dhe fyejnë dhe denigrojnë autoritetin tim duke më akuzuar pa fakte”, ka thënë Pacolli.

Ajo shtoi se Abdixhiku, Rama e Kica-Xhelili kanë shpifur dhe kanë denigruar autoritetin e saj.

“Me statuset e tyre publike kanë nxitur opinioni publik, kundër meje, kanë nxitur qytetarët e Prishtinës të reagojnë kundër meje pa pasur asnjë fakt dhe në mënyrë shumë të padrejtë. Unë pres që Gjykata ta shqyrtojmë me kujdes lëndën time”.

E pyetur për ndërlidhjen me motrën e saj në këtë çështje, gjyqtaren Vlora Pacolli, ajo tha se të dyja vetëm po e bëjnë punën e tyre profesionale, mirëpo kjo afërsi e tyre është shfrytëzuar për qëllime politike, raporton EO.

“Motra ime ka punën e vet, unë kam punën time, të dyja e bëjmë punën tonë profesionale. Ata e kanë shfrytëzuar rastin për të përfituar politikisht dhe më kanë akuzuar padrejtësisht veç pse jam motra e gjyqtares Vlora Pacolli. Ajo e ka pasur rastin e ‘Rrugës A’, ju e dini që rastet ndahen me rend. Ne presim që Gjykata të marrë vendim”, ka theksuar ajo.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika