Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin

Ka përfunduar takimi në Bruksel në mes të emisarit evropian, Lajçak dhe kryenegociatorit nga Serbia, Petar Petkoviq

Ka përfunduar takimi në Bruksel në mes të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak me kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq, raporton N1.

Ata janë takuar sot në Bruksel, për të diskutuar për një zgjidhje për çështjen e dinarit.

Më pas, Lajçaku pritet të takohet edhe me kryenegociatorin nga Kosova, Besnik Bislimin.

Më vonë, pritet të ketë edhe një takim trepalësh.

Ky është takimi i tretë në mes të kryenegociatorëve, dhe i katërti në mes të delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me përpjekjet për zgjidhjen e çështjes, që lidhet me transferimin e mjeteve financiare nga Serbia për qytetarët serbë në Kosovë.

Nis takimi Lajçak – Petkoviq

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika