Përmes “blur”-it profesori i medresesë në Gjilan i ruan vajzat nga “syri i keq”

Në pamundësi që t'i pyes të gjithë për publikimin ose jo të fotove të tyre, i kemi mbuluar vetëm fytyrat”, ka arsyetuar veprimin profesori në fjalë, duke shtuar se kështu përmes mbulimit të fytyrave vajzat janë ruajtur nga “syri i keq”.

Profesori i medresesë në Gjilan, Muhamed Dërmaku, duket se përmes “blur-it” është përkujdesur që vajzat e gjeneratës së katërt t’i ruajë nga ”syri i keq”.

Dërmaku e ka postuar në Facebook, duke lavdëruar vajzat – të cilat përfunduan medresenë e mesme – por në foton e publikuar nga ai, edhe pse emrat janë publikuar, ka vendosur që fytyrat t’ua mbulojë.

E pas reagimeve në media, Dërmaku ka një postim sqaruese se pse e ka bërë një gjest të tillë.

“Në pamundësi që t’i pyes të gjithë për publikimin ose jo të fotove të tyre, i kemi mbuluar vetëm fytyrat”, ka arsyetuar veprimin profesori në fjalë, duke shtuar se kështu vajzat janë ruajtur nga “syri i keq”.

Profesori i Medresës në Gjilan ua mbulon fytyrat vajzave në foton e gjeneratës së përcjellë

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika