Fillon pjesa e dytë: Zvicra në epërsi, Kosova me disa raste

Ka filluar pjesa e dytë në mes të Kosovës dhe Zvicrës, ku po zhvillohet ndeshja në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet.

Zvicra kaloi në epërsi me golin Remo Freuler në minutën e 14-të. Ai u asistua nga Edimilson Fernandes.

Ndërkaq, në ndeshjen që Kosova është nikoqire e Zvicrës në kuadër të ndeshjes kualifikuese për “Euro 2024”, ka pasur disa raste gjatë pjesës së parë me Milot Rashicën, Vedat Muriqin dhe Bernard Berishën.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika