Policia ndalon kontrabandimin e 24 deshëve në Kaçanik

Janë konfiskuar 24 krerë desh, në fshatin Glloboçic të komunës së Kaçanikut, të cilët dyshohet se janë kontabanduar nga Maqedonia e Veriut përmes rrugëve ilegale

Deshët e konfiskuar

Njësia patrulluese e Policisë së Kosovës, në pikën kufitare në Hanin e Elezit në zbatim të masave për parandalimin dhe luftimin e paligjshmërisë kanë intensifikuar kontrollet taktike dhe operacionale në teren.

Si rezultat e kësaj të ejten e 7 korrikut në fshatin Glloboçic të komunës se Kaçanikut është ndaluar një automjet me targa kosovare.

Gjatë kontrollit zyrtarët policorë kanë vërejtur se në mjetin e personit kishte të ngarkuar njëzet e katër (24) krerë desh për të cilat nuk posedonte kurrfarë dokumenti përkatës.

Automjeti i cili është ndaluar nga policia

Kafshët dyshohet të jenë futur në territorin e Republikës së Kosovës përmes rrugëve ilegale nga Republika e Maqedonisë së Veriut, shkruhej ne postimin e Policisë së Kosovës në Facebook.

Ndërsa për rastin në fjalë janë njoftuar inspektorët e AUV-it dhe prokurori kujdestar, ku me urdhër të prokurorit është inicuar rasti kontrabandim me mallra-kafshë, të cilat janë konfiskuar dhe i janë dorëzuar doganës së Kosovës.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika