Policia sekuestron cigare dhe duhan në Gjilan

Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka gjetur dhe sekuestruar cigare dhe duhan në Gjilan. Lidhur me rastin janë iniciuar në procedurë të rregullt rastet për “Tregti e Ndaluar” dhe “Shmangie nga Tatimi”

Gjatë kësaj të marteje, Policia e Kosovës ka bastisur një shtëpi dhe një lokal në tregun e gjelbër në Gjilan, sepse dyshohej se aty është duke u kryer vepra penale “Tregti e Ndaluar”.

Policia e Kosovës ka njoftuar se lidhur me rastin janë iniciuar në procedurë të rregullt rastet për “Tregti e Ndaluar” dhe “Shmangie nga Tatimi”, derisa të gjitha veprimet e tjera janë ndërmarrë në koordinim me autoritetet kompetente të drejtësisë.

Gjatë operacionit të bastisjes e kontrollit në shtëpinë dhe lokalin dhe biznesin e lartcekur janë gjetur dhe sekuestruar nga autoritetet doganore provat si në vijim:

-Filtër për cigare “Grand” 8 pako X 50 copë X 200 letra për cigare;

-Fleta për mbështjelljen e cigareve 110 komplete;

-Duhan i grirë i përpunuar 104 X, 0,500 g;

-Cigare VIP, 77 paketime x 20 cigare;

-Cigare Malboro, 62 pako X 20 cigare;

-Cigare NINE 29 pakoX 20 cigare e të tjerë.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika