Policia sekuestron cigare dhe duhan në Gjilan

Përmes një njoftimi, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka gjetur dhe sekuestruar cigare dhe duhan në Gjilan. Lidhur me rastin janë iniciuar në procedurë të rregullt rastet për “Tregti e Ndaluar” dhe “Shmangie nga Tatimi”

Gjatë kësaj të marteje, Policia e Kosovës ka bastisur një shtëpi dhe një lokal në tregun e gjelbër në Gjilan, sepse dyshohej se aty është duke u kryer vepra penale “Tregti e Ndaluar”.

Policia e Kosovës ka njoftuar se lidhur me rastin janë iniciuar në procedurë të rregullt rastet për “Tregti e Ndaluar” dhe “Shmangie nga Tatimi”, derisa të gjitha veprimet e tjera janë ndërmarrë në koordinim me autoritetet kompetente të drejtësisë.

Gjatë operacionit të bastisjes e kontrollit në shtëpinë dhe lokalin dhe biznesin e lartcekur janë gjetur dhe sekuestruar nga autoritetet doganore provat si në vijim:

-Filtër për cigare “Grand” 8 pako X 50 copë X 200 letra për cigare;

-Fleta për mbështjelljen e cigareve 110 komplete;

-Duhan i grirë i përpunuar 104 X, 0,500 g;

-Cigare VIP, 77 paketime x 20 cigare;

-Cigare Malboro, 62 pako X 20 cigare;

-Cigare NINE 29 pakoX 20 cigare e të tjerë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika