Protestat e paralajmëruara, QKMK-ja thirrje qytetarëve që t’i shmangin pikat kufitare me Serbinë

Pika kufitare në Jarinje.

Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar (QKMK) ka njoftuar dje se në pikat kufitare me Serbinë, në anën e Serbisë janë paralajmëruar sot protesta, prandaj u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i përdorin pikat e tjera për qarkullim.

Autoritetet inkurajojnë përdorimin e pikave alternative të kalimit kufitar për të shmangur ndonjë ndërprerje të udhëtimit apo probleme të tjera.

“Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikëkalimeve kufitare me SRB, se në pjesën e SRB, për nesër, datë 25 Maj 2024, janë paralajmëruar protesta. Ju inkurajojmë që të përdorni PKK tjera për qarkullim. Ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër. Ju falënderojmë për mirëkuptim dhe bashkëpunim!”, thuhej dje në njoftimin e QKMK-së.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika