PSG kërkon Zidane-n si trajner për klubin

Edhe pse trajneri i Paris Saint Germain (PSG), Mauricio Pochettino ka zgjedhur të qëndrojë i qetë për shanset e tij që të jetë ende në krye të PSG, tani duket se koha për trajnerin argjentinas, mund të matet me ditë apo orë, si trajner i kampionëve francezë, tani klubi i futbollit francez po kërkon Zidane-n që të jetë i pari i klubit

Zinedine Zidane

Emri i Zinedine Zidane është shfaqur sërish si i kërkuar nga klubi i futbollit Paris Saint Germain (PSG), për të zëvendësuar trajnerin aktual, Mauricio Pochettino-n në kampionatin e klubit PSG.

Por, francezët ende nuk e kanë dhënë vendimin e tyre përfundimtarë për t’u ndarë me argjentinasin gjatë verës.

Gjithashtu një dëshirë tjetër për të parë Zidane-n pjesë të klubit francez ka ardhur edhe nga presidenti francez Emmanuel Macron, ashtu siç bëri me Kylian Mbappe-n të cilin presidenti e këshilloi që ta rinovonte kontratën me PSG-në, raporton Marca.

Klubi i Ligës 1 ka vendosur që të merret me vendimin për emërimin e Zinedine Zidanë si trajner i ri i klubit francez.

Fillimisht supozohej se klubi do të kishte në krye ish-trajnerin e Real Madrid-it, Zinedine Zidane, menaxheri profesionist francez i futbollit, megjithatë ky informacion nuk ishte fare i sigurtë.

Jose Mourinho nuk do të jetë trajner i PSG-së

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika