Publikohet lista e nominimeve për “Emmy 2022”

Lista e nominimeve për "Emmy 2022" është publikuar, pretedentët kryesorë për fitues janë: “Succession”, “Ted Lasso” dhe “The White Lotus”

Ilustrim

Për çmimet “Emmy Awards” janë shpallur nominimet e këtij viti, të cilat konsiderohen si nderime më prestigjioze në televizion.

Fituesit do të shpallen më 12 shtator, ndërsa pretedentët kryesorë janë “Succession”, “Ted Lasso” dhe “The White Lotus”.

Serial dramë

“Better Call Saul” (AMC)

“Euphoria” (HBO)

“Ozark” (Netflix)

“Severance” (Apple TV+)

“Squid Game” (Netflix)

“Stranger Things” (Netflix)

“Succession” (HBO)

“Yellowjackets” (Showtime)

Serial komedi

“Abbott Elementary” (ABC)

“Barry” (HBO)

“Curb Your Enthusiasm” (HBO)

“Hacks” (HBO)

“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)

“Only Murders in the Building” (Hulu)

“Ted Lasso” (Apple TV+)

“What We Do in the Shadows” (FX)

Serial i limituar

“Dopesick” (Hulu)

“The Dropout” (Hulu)

“Inventing Anna” (Netflix)

“Pam and Tommy” (Hulu)

“The White Lotus” (HBO)

Aktori më i mirë në serial dramë

Jason Bateman (“Ozark”)

Brian Cox (“Succession”)

Lee Jung-jae (“Squid Game”)

Bob Odenkirk (“Better Call Saul”)

Adam Scott (“Severance”)

Jeremy Strong (“Succession”)

Aktorja më e mirë në serial dramë

Jodie Comer (“Killing Eve”)

Laura Linney (“Ozark”)

Melanie Lynskey (“Yellowjackets”)

Sandra Oh (“Killing Eve”)

Reese Witherspoon (“The Morning Show”)

Zendaya (“Euphoria”)

Aktori më i mirë në serial komedi

Donald Glover (“Atlanta”)

Bill Hader (“Barry”)

Nicholas Hoult (“The Great”)

Steve Martin (“Only Murders in the Building”)

Martin Short (“Only Murders in the Building”)

Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)

Aktorja më e mirë në serial komedi

Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)

Quinta Brunson (“Abbott Elementary”)

Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)

Elle Fanning (“The Great”)

Issa Rae (“Insecure”)

Jean Smart (“Hacks

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika