Rama: Pas 30 ditësh, Kina heq vizat për shqiptarët

Kryeministri Rama ka njoftuar se pas 30 ditësh, Kina hapet pa viza për shqiptarët

Edi Rama , kryeministër i Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë të martës, përmes një status në profilin zyrtar, ka thënë se pas 30 ditësh, shqiptarët mund të udhëtojnë në Kinë pa viza.

“Pas 30 ditësh, Kina hapet pa viza për shqiptarët” ka shkruar Rama në Facebook.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika