Rrufeja godet dy persona në Rahovec, njëri nga ta vdes

Si pasoj e kushteve atmosferikë rrufeja i ka goditur dy persona në fashtin Zatriq të Rahovecit, ku njeri nga ta ka mbetur i vdekur ndërsa viktima tjetër është jashtë rrezikut për jetë, kurës që të dy këtë janë shtetas turkë

ilustrim

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Portalin D, se gjatë ditës së hënë të gjashtë qershorit, rreth orës 15:30 ka pranuar një thirrje në stacionin policor të Rahovecit, ku ishin njoftuar se në fshatin Zatriq të Komunës së Rahovecit, dy persona ishin goditur nga rrufeja.

Vdekjen e personit, i lindur në vitin 1988, shtetas turk, e ka konstatuar mjeku kujdestar në Spitalin Rajonal në Prizren.

Ndërsa, personi i lënduar nga rrufeja është i lindur në vitin 1994 edhe ka qenë bashkëkombës i viktimës, i cili fillimisht është dërguar në QKMF në Malishevë dhe pastaj në QKUK në Prishtinë.

ilustrim, pasojat e goditjes nga rrufeja

Sipas mjekut kujdestar të QKUK-së, gjendja e të lënduarit në fjalë është jashtë rrezikut për jetë.

“Në vendngjarje kanë dalë njësitet relevante të policisë si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit, sipas të cilit është iniciuar hetimi i vdekjes” thuhet në konfirmimin e Policisë së Kosovës.

Ndërsa, si pasojë e kushteve të liga atmosferike edhe në Prishtinë, gjatë të hënës së gjashtë  qershorit, një person ka mbetur i vdekur si pasojë e goditjes nga lisi, ndërsa viktima tjetër e lënduar është jashtë rrezikut për jetën.

Një person humb jetën në Prishtinë si pasojë e rrëzimit të një lisi

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e...

LAJMI I FUNDIT: Vetëvritet i dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas shtatzënë, e ka vrarë veten. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Flet babai i të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes: Djali...

Babai i Sokol Halilit – personit të dyshuar për vrasjen e ish bashkëshortes së tij – Halili Halili për Telegrafin tregoi se ngjarja e...

Të fundit nga rubrika