RTV Dukagjini sjell emision special për Kampionatin Botëror

RTV Dukagjini do të sjell emision special për Kampionatin Botëror 2022, pjesë e emisionit do të jenë edhe trajnerët Sokoli, Tovërlani dhe Munishi

Foto ilustrim

Më 20 nëntor zyrtarisht fillon Kampionati Botëror ‘Katari 2022’, dhe në Televizionin Dukagjini do të nis emisioni më i ri me shumë risi deri në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Televizioni Dukagjini, do të sjell për teleshikuesit e tij emision special i cili do të transmetohet çdo mbrëmje drejtpërdrejtë me fillim prej orës 22:30.

Gola, spektakël, show, debat, mysafirë të veçantë e analistët më të kërkuar në vend do t`i shohim në emisionin ‘DUELI BOTËROR’, duke nisur nga data 19 nëntor – 18 dhjetor.

Pjesë e emisionit do të jenë edhe trajnerët më të suksesshëm dhe më të njohur në vend; Bylbyl Sokoli, Afrim Tovërlani dhe Ismet Munishi.

Ky spektakël do të drejtohet nga Ndrec Gjonaj, Erza Brahushi dhe Kadrie Canolli.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika