Rukiqi: Ende ka rritje të çmimeve, por me një ritëm më të ngadalësuar

Berat Rukiqi nga LDK

Berat Rukiqi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë se në vendin tonë ende ka inflacion.

“Ende ka rritje të çmimeve, por me një rritje më të ngadalësuar”, ka thënë Rukqi në emisioni “FIVE” në RTV Dukagjinii.

Rukiqi ka thënë tutje se nëse çmimet nbë produketet finale janë rritë ato nuk priten të kthehen aty ku kanë qenë. “Kjo është normale pas çdo cikli të inflacionit’.

Rukiqi nga LDK-ja është shprehur se Qeveria nuk ak ndëemarrë asnjë veprim.

“Ka tentuar të kamoflojë një veprim që ka qenë një ligj totalisht anti-kushtetues, sikur ka deshtë të na tregoj se këta janë të vetmit që do t’a bëjnë këtӕ dhe do t’a kufizojnë”, ka shtuar ai.

Ai ka theksuar se zgjedhja më e mire do të ishte ndërhyrja tek normat tatimore dhe se kjo ka pasur efekt në vendete tjera që e kanë bërë këtë zgjedhje.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika