Sancho rikthehet në stërvitje tek Unitedi

Jadon Sancho rikthehet në stërvitjet e Manchester United

Jadon Sancho

Mesfushori Jadon Sancho ka lënë prapa problemet fizike dhe tashmë është kthyer në stërvitje te Manchester Unitedi, ka bërë të ditur “The Sun” të mërkurën.

Sancho është rikuperuar plotësisht dhe se do të jetë nën urdhrat e trajnerit Erik ten Hag për ndeshjet e ardhshme.

Ai nuk ka luajtur prej muajit nëntor për shkak të lëndimit, pastaj telasheve fizike që i ka pasur gjatë tërë kësaj kohe.

Me kthimin e 22-vjeçarit, Unitedi do të jetë edhe më i fortë në fazën e sulmit për pjesën e mbetur të sezonit.

Sancho ka vetëm 14 ndeshje të luajtura për Unitedin këtë sezon në të gjitha garat, ku ka shënuar tri gola dhe ka bërë një asistim.

United ka dy ndeshje jashtë fushe kundër Crystal Palace dhe Arsenal. Sancho mund të udhëtojë me skuadrën për t’u riintegruar në grup, edhe nëse nuk do të luajë.

Pas kësaj është ndeshja e parë gjysmëfinale e Carabao Cup jashtë në Nottingham Forest, me ndeshjen e radhës në shtëpi, ndeshjen e raundit të katërt të FA Cup kundër Reading.

Aktualisht nuk ka imazhe të Sanchos të rikthehet në stërvitje me United që e ka mbajtur të fshehtë rikthimin e tij deri më tani.

Ai iu bashkua Unitedit në verën e vitit 2021 nga Borussia Dortmundi.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Të fundit nga rubrika