Sekuestrohen medikamente të padeklaruara në Ferizaj

Dogana e Kosovës njofton se janë sekuestruar medikamente të pa deklaruara në dy barnatore në Ferizaj gjatë kësaj të marteje

Pamje të publikuara nga Dogana e Kosovës

Dogana e Kosovës njofton se janë sekuestruar medikamente në Ferizaj, të martën e 23 majit.

Dogana e Kosovës pas mbledhjes së informatave në teren dhe me qëllim të verifikimit të tyre, ka kryer kontroll në dy barnatore në Ferizaj.

“Kontrolla ka gjetur mallra, barna të padeklaruara (pa banderolla) në sasi 479 pako ,me origjinë nga vende të ndryshme të botës, të gjitha mallrat janë konfiskuara”, njofton Dogana e Kosovës.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika