Sekuestrohen medikamente të padeklaruara në Ferizaj

Dogana e Kosovës njofton se janë sekuestruar medikamente të pa deklaruara në dy barnatore në Ferizaj gjatë kësaj të marteje

Pamje të publikuara nga Dogana e Kosovës

Dogana e Kosovës njofton se janë sekuestruar medikamente në Ferizaj, të martën e 23 majit.

Dogana e Kosovës pas mbledhjes së informatave në teren dhe me qëllim të verifikimit të tyre, ka kryer kontroll në dy barnatore në Ferizaj.

“Kontrolla ka gjetur mallra, barna të padeklaruara (pa banderolla) në sasi 479 pako ,me origjinë nga vende të ndryshme të botës, të gjitha mallrat janë konfiskuara”, njofton Dogana e Kosovës.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika