Shakat nuk kanë të ndalur për Will Smith edhe në Grammys 2022

Të dielën është mbajtur edicioni i 64-të i çmimeve Grammy në Las Vegas. Gjatë kësaj mbrëmjeje, në skenë, për të prezantur çmimin për Këngën e Vitit në Grammy ishte muzikanti amerikan Questlove, emri i tij i lindjes është Ahmir Thompson.

Ndërsa qëndroi në skenë, bëri një shaka rreth Will Smith-it që goditi Chris Rock-in në Academy Awards fundjavën e kaluar, ai i tha audiencës së mbushur me yje ndërkombëtare se, përderisa ta prezantojë çmimin shikuesit të qëndrojnë 500 metra larg tij, duke shtuar, që po lunate me fjalë.

Në ndarjen e çmimeve të Akademisë Oscars, prezantuesi Chris Rock ishte gati t’i jepte Questlove trofeun për filmin dokumentari më i mirë për “Summer of Soul”, kur Smith doli në skenë dhe e goditi Rockun për një shaka ndaj gruas së tij, Jada Pinkett Smith.

Po ashtu në fillim të Grammy, edhe prezantuesi Trevor Noah hodhi një shaka delikate për shuplakën e Oscars gjatë monologut të tij.

Prezantuesi i Grammys 2022 Trevor Noah

Noah u tall me incidentin, duke thënë: “Ne do të dëgjojmë pak muzikë. Ne do të kërcejmë, do të këndojmë. Ne do të mbajmë jashtë gojës emrat e njerëzve dhe do të japim çmime gjatë gjithë natës.”

Questlove fitoi çmimin Grammy për filmin më të mirë muzikor për “Summer of Soul” të dielën.

E po ashtu, vetë ai, më 1 prill, shkroi në llogarinë e tij në Twitter për t’i kërkuar publikut të ndalonte së foluri për incidentin famëkeq të Oscars 2022.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika