Shala kritikon qeverinë për “moskoordinim” me ndërkombëtarët

Kujtim Shala, nënkryetar i LDK-së, ka thënë se gjithçka që po ndodh në veri të vendit po konsiderohet si çështje e sigurisë.

Për kritikat që erdhën nga ShBA-ja e BE-ja për aksionit të fundit të policisë në veri, Shala ka thënë se Qeveria ia ka degraduar pozicionin Kosovës, por edhe vetë situatën në veri të vendit.

“Këto ndërhyrje të pakoordinuara, të pashpjeguara, të paargumentuara po konsiderohen edhe si shkelje të pakicave… Kjo është çështja të cilën në këtë proces dhe përtej tij, Serbia po e përdor me shumë sukses kundër Kosovës”, ka thënë Shala në “Debat Plus” në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Të fundit nga rubrika