Shoqatë bamirësie në nder të Jamal Edwards

Familja e 31 vjeçarit, Jamal Edwards, ka njoftuar se, janë duke krijuar një shoqatë bamirësie në nder të kujtimit të punës së të riut.

Edwards ka vdekur nga një atak në zemër në shtëpinë e së ëmës, vetëm disa orë pasi ka luajtur një set muzikor.

Nëna e Jamalit, Brenda, e ka ndarë këtë njoftim në mediat sociale të saj.

Në deklaratë shpjegon më shumë rreth qëllimeve për të mbështetur kauzat që kishin më shumë rëndësi për të ndjerin, duke përfshirë luftën kundër të pastrehëve, mbështetjen e njerëzve me probleme të shëndetit mendor dhe sigurimin e të rinjve me aftësi thelbësore për jetën.

Gjithashtu, ata kanë thënë se, do të përfshihen edhe programet për të ndihmuar në trajtimin e çështjeve të shëndetit mendor, si dhe programet e specializuara të dizajnuara për të trajtuar çështjet e vetëbesimit dhe sfida të tjera psikologjike.

”Çdo ditë Krishtlindjesh për të paktën dhjetë vitet e fundit, Jamal e kalonte gjithë ditën duke ndihmuar në një strehë për të pastrehët”, ka thënë familja e tij.

Objektivi monetar që ka vendosur familja Edwards është fondi 250.000 £, tashmë me disa mijëra të dhuruara.

Jamal kishte krijuar SBTV duke ngarkuar video të talenteve të reja në platformën “YouTube” duke arritur të bëhet multimilioner në moshën 23 vjeçare.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika