Shpallet afati i aplikimit për Provimin e Jurisprudencës

Ministria e Drejtësisë i ka ftuar të gjithë kandidatët e interesuar, të cilët dëshirojnë që të aplikojnë për dhënien e Provimit të Jurisprudencës

Ministria e Drejtësisë në Kosovë

Ministria e Drejtësisë, ka njoftuar se nga data 20 mars deri më datën 27 mars të vitit 2023, i ka ftuar të gjithë të interesuarat të cilët duan ta japin Provimin e Jurisprudencës, kanë mundësi për të aplikuar.

Sipas Ministrisë së Drejtësisë provimi do të mbahet gjatë muajit maj të vitit 2023.

“Ftohen të gjithë kandidatët e interesuar, të cilët dëshirojnë që të aplikojnë për dhënien e Provimit të Jurisprudencës që do të mbahet në muajin Maj 2023, se: Afati për dorëzimin e Kërkesës dhe dokumentacionin përkatës për aplikim për Provim të Jurisprudencës fillon prej datës 20 – 27 Mars 2023”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Drejtësisë.

Më poshtë mund ta lexonin postimin e plotë nga Ministria e Drejtësisë.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika