Sot mot me diell, temperaturat deri në 36 gradë

Foto ilustrim

Sot  parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 7-27 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme, me minimale që do të lëvizin prej 17 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 33 deri në 36°C.

Të moshuarit dhe fëmijet duhet të kenë kujdes ndaj ekspozimit të diellit.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika