Stojançe Angellov: Situata për momentin nuk është alarmante

Sipas drejtorit të Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov, në çdo moment pritet të arrijë një helikopter, i cili do të tentojë të pengojë përhapjen e zjarrit në pjesën ku ruhen lëndët shpërthyese

Zjarrfikësit janë duke punuar në lokalizimin e zjarrit që ka rënë të hënën në mëngjes në zonën e ish-fabrikës së duhanit në Tetovë.

Sipas drejtorit të Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov, në çdo moment pritet të arrijë një helikopter, i cili do të tentojë të pengojë përhapjen e zjarrit në pjesën ku ruhen lëndët shpërthyese.

“Për momentin po punohet në detektimin e ajrit, gjegjësisht nëse ka gazra toksikë dhe çfarë lloji. Situata për momentin nuk është alarmante. Sipas informacioneve që kemi, ka një nivel të shtuar të grimcave PM”, ka thënë Angellov.

“Për këto arsye kemi kërkuar që uji të hidhet përgjatë vijës së zjarrit, gjegjësisht të pengohet që zjarri të mos bartet në pjesën e pasme ku ka kontejnerë me lëndë shpërthyese”, ka shtuar drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza.

Kryetari i Tetovës: Zjarri është izoluar

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika