Sulmohen gazetarët e “Sky News” nga rusët

Sot, më 26.03.2022, qyteti Chernihivi u rrethua plotësisht nga trupat ruse.

Ekipi i “Sky News” u sulmua nga raketat ruse, ndërsa një burrë u plagos. Gazetarët dhe ekipi përcjellës tashmë janë në një vend të sigurt, i plagosuri po merr trajtimet e duhura mjekësore.

“Vetëm fati dhe një lutje do t’i bëjë ata ta kalojnë këtë”, ka shkruar televizioni britanik duke shoqëruar edhe me pamje.

Gjatë muajit të parë të luftës në Ukrainë janë vrarë: gazetarja ruse Oksana Baulina, gjatë granatimeve në Kiev, kameramani i “Fox News” Pierre Zakrzewski kur automjeti i tij ra nën zjarr në Horenka dhe krijuesi i dokumentarëve amerikanë Brent Renaud, kur trupat ruse qëlluan automjetin e tij në Kiev.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika