Sveçla takon Atiqin: Mitrovica e Veriut do të përjetojë progresin e merituar

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, të hënën është takuar me kryetarin e ri të Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është takuar me kryetarin e ri të Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq.

Për këtë ka njoftuar vetë ministri Sveçla përmes një postimi në Facebook, ku ka thënë se Mitrovica e Veriut si çdo komunë tjetër e Kosovës do të përjetojë progresin e merituar.

“Kisha kënaqësinë të vizitoj sot në zyrën e tij Kryetarin e Komunës së Mitrovicës së Veriut Erden Atiq. I urova punë të mbarë në detyrën e tij të re duke i ofruar gatishmërinë time të plotë në zbatimin e prioriteteve të tij”, shkroi ai.

May be an image of 4 people

“Do të angazhohemi bashkërisht, si nivel qendror dhe lokal, që qytetarëve tanë të Mitrovicës së Veriut të ju sigurojmë mirëqenie, arsim, shëndetësi, siguri e kushte të qëndrueshme jetese”.

Ndryshe, më 19 maj, Erden Atiq, i cili i fitoi zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut, e ka dhënë betimin si kryetar i ri i kësaj komune.

Atiq tha se do ta kryejë punën me besnikëri dhe në pajtim me ligjin për të siguruar një mjedis sa më të qetë.

“Betohem se me nder besnikëri, me ndërgjegje dhe në pajtim me ligjin që t’i sugroj kushtet për një jetë të qetë”, ka thënë ai.

Po ashtu, ai e ka caktuar edhe nënkryetaren e re të komunës, Katarina Agangjigj.

Shija e redaktorit

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic...

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024. “La Roja” do të përballen me...

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

Të fundit nga rubrika