Tirron Mamusha në vendin e 12-të mes 41 mijë garuesve

Tirron Mamusha, atleti nga Gjakova ka zënë vendin e 12-të në mes të 41 mijë garuesve në një maratonë në Vjenë të Austrisë

Tirron Mamusha

Atleti nga Gjakova, Tirron Mamusha, ka marrë pjesë në maratonën në Vjenë.

Mamusha ka zënë vendin e 12-të në mes të 41 garuesve, kështu ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Facebook.

Teksa ka zënë këtë vend ai është shprehur se kjo do të jetë inspirim për të vazhduar tutje.

“Një atmosferë impozante sportive, me vrapues nga shumë vende. Inspirim për më shumë punë dhe fokus në sportin që e dua shumë,” ka shkruar ai.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika