Trafikut Urban pritet t’i shtohen 30 autobusë të rinj, 6 prej tyre do të jenë elektrikë

Trafikut Urban në Prishtinë pritet që t’i shtohen edhe 30 autobusë të rinj, gjashtë prej të cilëve do të jenë elektrikë

Trafikut Urban në Prishtinë pritet që t’i shtohen edhe 30 autobusë të rinj, ka njoftuar kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

Sipas të parit të kryeqytetit, gjashtë nga këta 30 autobusë do të jenë elektrikë.

Në një postim në Facebook, Rama ka thënë se kjo do t’i përmirësojë shërbimet e ofruara për qytetarët.

“Shumë shpejt flotës së Trafikut Urban do t’i shtohen edhe 30 autobusë të rinj, 6 prej të cilëve do të jenë elektrik. Kjo do të përmirësojë tutje shërbimet e ofruara për qytetarët”, shkroi ai.

Po ashtu, Rama ka theksuar se rreth 10 mijë udhëtarë po përdorin autobusët e “Trafikut Urban”.

“10.000 udhëtarë më shumë po përdorin autobusët e “Trafiku Urban”, si rezultat i vendimit të marrë në muajin janar të këtij viti për përdorimin e biletës ditore”, shtoi më tej ai.

Nga muaji prill – zgjatet orari i Trafikut Urban

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika