Trepça – Peja, derbi i xhiros së 26-të në Superligë

Xhiroja e 26-të në Federatën e Basketbollit të Kosovës do të mbahet në fundjavë, ku dueli kryesor do të jetë ai mes Trepçës dhe Pejës

Xhiroja e 26-të e Prince Caffe Superliga e Kosovës në basketboll do të zhvillohet në fundjavë.

Derbi kryesor i kësaj xhiro do të zhvillohet të dielën në mes Trepçës dhe Pejës. Lojë kjo që zhvillohet prej orës 17:00.

Mitrovicasit janë vendin e katërt me 15 fitore e dhjetë humbje, kurse pejanët kanë 18 fitore e shtatë humbje, duke e bërë edhe më interesante këtë sfidë.

Ndeshja hapëse do të jetë ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit, përkatësisht vendit të shtatë dhe të tetë.

Prizrenasit kanë shtatë fitore e 18 humbje, kurse Vreshtarët katër fitore e 21 humbje, por takimi për vendasit ështëmë i rëndësishëm, pasi duan të shmangin “Play-out” dhe të hynë në “Play-out”.

Këtë synim e ka edhe Vëllaznimi që ndeshet me kampionin Golden Eagle Yllin.

Kuqezinjtë numërojnë tetë fitore e 17 humbje, kurse therandasit 18 fitore e shtatë humbje.

Prince Caffe Superliga – Java 26

E shtunë

17:00 Ponte Prizreni – Rahoveci
19:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli

E dielë

17:00 Trepça – Peja
Bashkimi – Sigal Prishtina

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika