Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet të vazhdojë në Dhomat e Specializuara këtë të hënë, me 45 minuta vonesë në transmetim

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, këtë të hënë, pritet të vazhdojë procesi gjyqësor në rastin e Hashim Thaçit dhe të tjerëve.

Seanca pritet të nisë nga ora 09:00 me 45 minuta vonesë në transmetim.

Më 1 maj, në Hagë dëshmitari i 60-të ka mbyllur fazën e dëshmisë, por seanca u ndërpre për shkak se nuk kishte dëshmitarë tjetër të gatshëm.

Përfundon dëshmia e dëshmitarit të 60-të, gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve rinis më 6 maj

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika