Vela: Strukturat kriminale serbe po gjuajnë me armë pranë Zubin Potokut, Policia e Kosovës nuk është e përfshirë

Blerim Vela, shef i kabinetit të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se mediat pro regjimit të Serbisë, po tentojnë të nxisin konfrontim të armatosur në Kosovë, nëpërmjet lajmeve për tensionim në Zubin-Potok. Ai ka thënë se Policia e Kosovës nuk është e përfshirë në asnjë përleshje, teksa shton se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë “po gjuajnë me armë”

Blerimi Vela, shef i kabinetit të presidentes, Vjosa Osamnit

Blerim Vela, shefi i Kabinetit të Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se mediat pro regjimit të Serbisë janë në përpjekje për të nxitur konfrontim të armatosur në Kosovë, duke raportuar rrejshëm se përleshjet po ndodhin pranë Zubin Potokut.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ka thënë se Policia e Kosovës nuk është e përfshirë në asnjë përleshje dhe sipas tij, strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë janë ato që po gjuajnë me armë.

“Mediat pro regjimit të Serbisë janë në përpjekje për të nxitur konfrontim të armatosur në Kosovë, janë duke raportuar rrejshëm se përleshjet po ndodhin pranë Zubin Potokut. Policia e Kosovës nuk është përfshirë në asnjë përleshje. Strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë po gjuajnë me armë”, ka shkruar ai.

Gjatë mbrëmjes të së shtunës janë raportuar për të shtëna në komunën e Zubin Potokut, gjithashtu po dyshohet se është sulmuar një ekip i KFOR-it në këtë komunë.

Dukagjini ka tentuar të marrë një përgjigje nga Policia, por këta të fundit nuk kanë qenë të qasshëm.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika