Zelensky kujton viktimat e Holokaustit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka kujtuar viktimat e Holokaustit duke thënë se "Ne e dimë dhe kujtojmë se indiferenca vret së bashku me urrejtjen"

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka kujtuar viktimat e Holokaustit, gjatë kësaj të premte.

“Ne e dimë dhe kujtojmë se indiferenca vret së bashku me urrejtjen”, ka shkruar Zelensy.

Presidenti ukrainas ka shtuar se kjo është arsyeja që kushdo që vlerëson jetën duhet të tregojë vendosmëri.

“Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme që kushdo që vlerëson jetën duhet të tregojë vendosmëri. I përjetshëm kujtimi për të gjitha viktimat e Holokaustit!”, ka thënë tutje ai.

“Sot Ukraina nderon kujtimin e miliona viktimave të Holokaustit. Ne e dimë dhe kujtojmë se indiferenca vret së bashku me urrejtjen. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme që kushdo që vlerëson jetën duhet të tregojë vendosmëri. I përjetshëm kujtimi për të gjitha viktimat e Holokaustit!”, ka thënë Zelensky në Twitter.

 

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika