Alarm i rremë për bombë në Rektoratin e UP-së

Përmes një e-mail, Rektorati i Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" është njoftuar për prezencën e mjeteve shpërthyese brenda objektit

Policia e Kosovës ka rrethuar Rektoratin e Universitetit të Prishtinës mbi dyshimin për prezencën e mjeteve shpërthyese.

E informuar në orën 16:00, Policia e Kosovës së bashku me Njësitë Antibombë kanë  rrethuar vendin e ngjarjes dhe, gjithashtu, edhe rrugën përgjatë Biblotekës Kombëtare.

Lajmin për RTV Dukagjini e ka konfirmuar edhe Rektori i Universitetit të Prishtinës, Naser Sahiti.

 

Është njoftuar se alarmi për bombë brenda UP-së, ka rezultuar të jetë i rrejshëm.

Portali D do t’ju mbajë të informuar.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika