Argjentina dyfishon epërsinë ndaj Meksikës

Kombëtarja e Argjentinës është duke triumfuar për momentin kundër Meksikës në Kampionatin Botëror me rezultat 2:0.

Goli i dytë u shënua nga Enzo Fernandes në minutën e 88-të.

Ndërsa, golin e parë shumë të shpejtë e shënoi Lionel Messi në minutën e 64-të.

Nëse rezultati do të vazhdoj me fitore për argjentinasit, ata do të renditen në pozitën e dytë të Grupit C, pas Polonisë.

Por, nëse rezultati ndryshon dhe Argjentina nuk arrin fitoren e ndeshje ndaj Meksikës, atëherë do të jetë e fundit në grup dhe në prag të eliminimit nga Kampionati Botëror.

Meksika e kishte filluar më mirë ndeshjen me Argjentinën që dukej shqetësuese në 30 minutat e para, pasi kishte bërë pesë ndryshime ndaj skuadrës që humbi kundër Arabisë Saudite.

Argjentinasit në pjesën e parë kanë mbajtur shumë më shumë topin, por deri në 45 minutat e fundit nuk kanë arritur ta godasin rrjetën e Meksikës.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika