Arrestohen tre persona, u rrahën pasi njëri prej tyre dyshohet se e dëmtoi një varr

Ilustrim i varrezave

Tre persona janë arrestuar në komunën e Deçanit, për shkak se janë rrahur mes vete.

Arsyeja e rrahjes, sipas policisë, është dëmtimi i një varri nga njëri nga të dyshuarit.

Në njoftim thuhet se vetëm njëri nga ta është dërguar në mbajtje, kurse dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt.

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi të njëjti janë rrahur mes vete si pasojë e dëmtimit të një varreze nga njëri prej të dyshuarve. Të dyshuarit janë intervistuar, dhe me vendim të prokurorit, njëri prej tyre është dërguar në mbajtje, ndërsa dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika